Portekiz Endülüs Turu

Gidilecek Yer:Malaga & Granada (1) & Sevilla (2) & Lizbon (2) & Porto (2)
Tur Süresi:7 Gece - 8 Gün
Tarihler:12,19,26 AGUSTOS-2,9 EYLUL-21 EKİM-4 KASIM-2 ARALIK
Fiyat:499 EURO

1.Gün İSTANBUL –  MALAGA – GRANADA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 07:00’de buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1305 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.30’da Malaga’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 13.10’da varışımız gerçekleşiyor. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile düzenlenecek olan panoramik Malaga şehir turumuzda, Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba göreceğimiz yerler arasında. Turun ardından Granada’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Sagramonte çingene mahallesi turuna katılıyoruz.

Sagramonte Çingene Mahallesi Turuna (40 Euro) Dünya kültür mirası listesinde olan eski çingene mahallesi sagramontede doğal mağaralarda, bir içki eşliğinde doğal çingene showunu izliyoruz.

2.Gün GRANADA – SEVILLA

Kahvalti sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle Elhamra sarayı turuna katılabilirler. Gezi sonrası Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Sevilla şehir gezisinde; Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelinize transferiniz yapılıyor. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra “Flamenco Gecesi” (45 Euro) içkili, müzikli İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Geceleme otelimizde.

Elhamra Sarayı Turu (65 Euro) Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Alhambra Sarayı turu gerçekleştirilir) düzenlenecektir.  Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir.

3.Gün SEVILLA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz Alcazar Sarayı & Sevilla Katedral'i & Cordoba turuna katılabilirler.

Alcazar Sarayı & Sevilla Katedral'i & Cordoba Turu (90 Euro) Endülüs Emevileri’nden kalmış, Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı, Güzel bahçeleri nedeni ile Jardines de Alcazar ( Alcazar Bahçeleri), yapımına 1181 yılında başlanan, Vatikan ve Londra’daki Saint Paul kilisesinden sonra dünyanın 3. Büyük katedrali olsan Sevilla Katedrali ilk duraklarımız. Ardından 140 km mesafede bulunan Cordoba’ya hareket ediyoruz. 785 yılında yapımına başlanan ve 987 yılında tamamlanan Batı İslam Sanatı’nın en etkili ve en büyük yapılarından biri olan Cordoba Camisi Mezquita’yı görüyoruz. Üç kez ilave yapılarak büyütülmüş olan 1013 sütunlu caminin içine 16. Yüzyıl'da 157 sütun yıkılarak, katedral oturtulmuş ve bugünkü halini almış. Ardından bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı göreceğimiz yerler arasındadır.

4.Gün SEVILLA – LİZBON

Sabah kahvaltısının ardından Lizbona’ hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapılacak panoramik Lizbon  şehir turunda, VII. Eduardo Parkı, şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi, ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesİ, Belem’ de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz Fado Gecesi gezisine katılabilirler.

Fado Gecesi Gezisi ( 75 Euro)

5.Gün LİZBON

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz Sintra & Cascais & Estoril & Cabo  de Roca turuna katılabilirler.

Sintra & Cascais & Estoril & Cabo  de Roca Turu ( 55 Euro)  Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı’nı gezeceğimiz bu turumuzda, sarayın neredeyse bir çini müzesini andıran Arap stilinde ilginç mimarisini yakından görme imkanınız olacak. Bu turumuzdan sonra şirin kasabaların eski balıkçı mahallelerini, yazlık evlerin bulunduğu Cascais ve Estoril sahili görülecek yerler arasındadır. Avrupa Kıtasının en batı ucu olan Cabo da Roca son durağımız.

6.Gün LİZBON – PORTO

Sabah kahvaltı sonrası Okyanusu’nun romantik kıyı şehri Porto’ya doğru hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Fatima & Nazare & Obidos turu düzenlenecektir.Daha sonra, hala 12 Yüzyıl surları ayakta olan, tarihi dokusunu korumayı başarmış Orta Çağ mirası Obidos Kenti’ni geziyor ve Porto’ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden panoramik Porto şehir turumuzu yapıyoruz. Portekiz’ in Lizbon’ dan sonra ikinci büyük şehri Porto’da, Douro Nehri' ne tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları, Bolsa Sarayı, Santa Clara Kilisesi, Se Katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri ile panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz.

Fatima & Nazare & Obidos Turu (50 Euro)  İlk durağımız olan Fatima’ya doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği bu yer, Hristiyanlık’ın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Fatima’dan sonra Okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Ünlü Kaşif Vasco de Gama uzak deniz yolculuklarına çıkmadan önce dua etmek için geldiği Nazare falezlerinden etkilenmemek mümkün değil.

7.Gün:  PORTO

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz Braga & Guimares turuna katılabilirler.

Braga & Guimares turu (35 Euro) Portekiz’in önemli şehirlerinden biri olan Braga ilk durağımız. Braga’da önemli kutsal mekanlardan biri olan ’Dağların İsası Kilisesi’ni (Bom Jesus Do Monte) görüyoruz. 650 basamakla çıkılan bu muhteşem yapı Kuzey Portekiz’in granit yapılarının en güzel örneği. Dindar insanlar kutsal günlerde bu basamakları dizlerinin üzerinde çıkarak kutsal mekana ulaşıyorlar.

8.Gün: PORTO – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1452 seferi ile saat 12.15’te İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 18.45’de İstanbul’a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Gezinin sonu. 

FİYATA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk  Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Malaga / Porto  İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı Vergileri

3* Otellerde 7 Gece Kahvaltı Dâhil Konaklama

Havalimanı-Otel-Havalimanı Transferleri

Tüm Şehirler Arası Transferler

Panoramik Porto, Lizbon, Sevilla, Granada, Malaga Şehir Turları

Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti (130 Euro)

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 

Ekstra turlar 

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

Şehir vergileri