Lviv Turu

Gidilecek Yer:Lviv (3)
Tur Süresi:3 Gece - 4 Gün
Tarihler:18 KASIM,2 ARALIK
Fiyat:399 EURO

01. Gün           İSTANBUL – LVİV
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 07.30’da hazır bulunulması. Atlas Global Havayolları'nın KK 7871 nolu uçuşu ile 10.15 ‘te Lviv`e hareket. Yerel saat ile 12.15’te Lviv'e varışımızın ardından özel otobüslerimiz ile panoramik Lviv şehir turu.  II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesine giren nadir ortaçağ şehirlerinden birisidir. Tur esnasında; özgürlük meydanı, pazar meydanı, Devlet Opera Binası, ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, en eski Latin-Gotik katedrali, ünlü Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır.  Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak ‘’Mason Locası restorantında akşam yemeğine’’ katılabilirler (40 Euro).

02. Gün           LVİV
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz  ‘’Öğle Yemekli Şatolar Turu’’ (45 Euro) turuna katılabilirler. Orijinal halleri XVIII. ve XIX. yy.'dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şovalye dönemine bir yolculuk yapacağız. Turumuz, Zolochev şatosu ile başlar. Kale, yüzyıllar boyunca bir kraliyet ikametgahı, malikane ve hapishane olarak kullanılmıştır. Bu ziyaret ile; benzeri Avrupa’da 2 tane bulunan Çin Sarayı ve eşsiz oryantal havayı da solumak mümkün olacaktır. Podgoretski Şatosu: 1635 yılında inşa edilen bu kale; zaptedilemez bir kaleden çok bir saray gibidir. ‘3 Silahşörler' filminin bir kısım çekimleri de bu kalede gerçekleştirilmiştir. Kalenin eşsiz surları ile birlikte, o dönem yaşamına ait bir çok eser de görülmeye değerdir. Puchaevski Manastırı: Ortodoks dünyasının en kutsal mekanlarından biri olana bu manastır, Ukrayna’daki en büyük 2. manastırdır. Efsaneye göre, Tatar işgalinden kaçan Kiev-Pechersk Manastırı'ndan kaçan kişiler tarafından 1240 yılında kurulmuştur. Ama yazılı kaynaklarda 1597 yılında bölgenin en zengin derebeylerinden Anna Goyskoe tarafından hediye edilmiştir. Manastır 1675 yılında Türkler tarafından kuşatılır ama bilinmeyen bir nedenle geri çekilirler. Manastır duvarlarındaki zengin duvar resimleri, Hz. Meryem freskleri, heykeller ve süs eşyaları görülmeye değer. Olesko Şatosu: Kale XVI. yy'da inşa edilmiştir. Günümüzde Lvov Sanat Galerisi'nin bir kolu olan bu müze-kale; Plonya Kralı 3. Jan Sobeiski'nin doğduğu ve yaşadığı yerdir.  Ardından Lviv’e dönüş. Turumuz Lviv`de çikolata fabrikası turu ile devam eder ve kahve fabrikasında da günün yorgunluğunu atacağımız kahve ikramı ile son bulur. Otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

03. Gün          LVİV
Sabah kahvatısının ardından, arzu eden misafirlerimiz ‘’Öğle Yemekli Bira Fabrikası, Arsenal, Eczacılık Müzesi ve Sanat Galerisi’’ turuna katılabilirler (50 Euro). Bu turda, 1715 yılından beri çalışmakta olan bira fabrikasında çeşitli biraların tadımı yapıyor  ve bira yapım tekniğini izleme şansı buluyoruz.  Turun devamında XII. Yy’dan itibaren kullanılan silahlarin sergilendiği Arsenal’i geziyoruz, ardından eczacılığın tarihçesi ve gelişimine tanık olacağımız dünyadaki nadir müzelerden bir tanesini ziyaret ediyoruz ve turumuz, başta dünyaca ünlü ressamların eşsiz tabloları ve ukraynalı ressamların eserlerinin sergilendiği eski bir saray – müzesini ziyaret ile sona erer. Tur bitiminin ardından serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Gala yemeğine’’ katılabilirler (45 Euro). Geceleme otelimizde.


04. Gün           LVİV  – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Lviv Havalimanı’na transfer.  Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global  Havayolları’nın  KK 7870 nolu sefer sayılı uçuşu ile 13.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15.25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 İstanbul  – Lviv (LWO)  / Lviv (LWO) –   İstanbul parkurunda Atlas Global Havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
 Lviv’de toplam 3 gece oda+kahvaltı (BB) konaklama
 Alan – Otel – Alan transferleri
 Panoramik Lviv şehir turu 
 Fly Express Profesyonel rehberlik hizmeti
 Havalimanı vergileri

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Zorunlu Seyahat Sigortası (15 euro)
 Rehber ve şoför tipleri, bahşişler
 Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri