Kurban Bayramı Endülüs Turu

Gidilecek Yer:Sevilla(1),Granada(2),Madrid(1)
Tur Süresi:4 Gece - 5 Gün
Tarihler:14 - 18 Eylül
Fiyat:990 EURO
1. GünİSTANBUL-MALAGA-RONDA-SEVİLLA

Atatürk Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 07.00’da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 09.15’de Malaga’ya uçuş (4 saat 30 dakikalık uçuş) 12.55’de varış. Malaga’ya varis ve panoramik sehir turu. Malaga şehir turumuza ilk olarak Eski şehri , Malaga katedrali ve çevresi, Calle Marques de Larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokakları geziyor ve ardından Ronda ya devam ediyoruz. Kayaların üzerine kurulmuş Ronda Malaga’ya bağlı olan Arapların İspanyollar’a bıraktığı en son kalelerden. Bu eski şehir büyük bir kayalığın tepesine kurulmuş. Muhteşem manzaralar eşliğinde fotoğraf çekme şansını yakalayacaksınız. Ronda hem etkiliyor, hem de büyülüyor .Ronda gezimiz sonrası Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz..  Varisin ardindan aksam yemegi ve konaklama otelimizde.
 
Hotel Sevilla Git Mairena 4* :
Av. los Descubrimientos, S/N, 41927 Mairena del Aljarafe,Sevilla, Sevilla
Teléfon:955 41 79 54

2. GünSEVİLLA-CORDOBA-GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılma. Sevilla Şehir turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba ya varisin ardindan Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii,  Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Granada’ya hareket. Aksam yemegi otelimizde. Yemek sonrasi saat 22:00 de olacak Elhambra Sarayi ziyareti icin otelden hareket ediyoruz. Otele donus  ve konaklama otelimizde.

Hotel Granada Urban Dream 4*:
España, Camino de Ronda, 107, 18003 Granada
Teléfon:958 10 01 48

3. GünGRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden hareket. El Hambra Saray icinde bulunan Cennet Bahceleri gezisii, eski Granada sokakları Fas çarşıları Endülüs’den geriye kalan Kervansaray, Katedral, Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş El Beyzin mahallesi, göreceğimiz yerler arasında. Ogleden sonra alisveris icin serbest zamanimiz olacak. Aksam yemegi ve konaklama otelimizde.

Hotel Granada Urban Dream 4*:
España, Camino de Ronda, 107, 18003 Granada
Teléfon:958 10 01 48

4. GünGRANADA-TOLEDO-MADRİD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden erken saatte ayrılma ve Toledo’ya hareket.  Keyifli yolculuğumuzun ardından Toledo Şehrine varış. Unesco tarafından korunmaya alınmış dünyanın en güzel Tarihi Ortaçağ Kentlerinden Toledo’da görülecek yerler arasında Eski Camii kalıntılarının üzerine kurulmuş olan Toledo Katedrali, tarihi Toledo sokakları ve Toledo ile özdeşleşmiş Ünlü ressam El Greco’nun birçok eseri bulunmaktadır. Tur sonunda Madrid’e hareket.  Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

Hotel Torre Arias 4*
Dirección: Calle de Julian Camarillo, 19-21, 28037 Madrid
Teléfono:913 87 94 00

5. GünMADRİD-İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında odalarimizi bosaltarak panoramik Madrid şehir turu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında sırasıyla; Gran Via caddesi, Plaza de İspanya, Don Kişot Anıtı, Pramitler, Real Kraliyetsarayı (dışardan), Madrid Ulu cami kalıntıları, Plaza Mayor meydanının görülmesi ve kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Saat 21:00 de  Havalimanı’na hareket. Saat 23.50’de Türk Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket. Ertesi gün sabah saatlerinde 04:50 Sularında İstanbul’a varış. Keyifli turumuzun sonu.