Klasik İtalya Yaz Turu

Gidilecek Yer:Roma (3) & Floransa (2) & Venedik (1) & Milano (1)
Tur Süresi:7 Gece - 8 Gün
Tarihler:8,14,22 AGUSTOS- 12EYLUL ,26EYLUL
Fiyat:449 EURO

1.GÜN  İSTANBUL - ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 535 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.50’de Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 13.40’da varış.  Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

NOT: 14 Ağustos kalkışlı programımızda gidiş saati PC 533 sefer sayılı uçuş ile 15.15 'te Roma 'ya uçuş ve 16:55 varış şeklindedir.

2.GÜN  ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler. Tur sonrasında otelimize veya tercihen Roma kent merkezine transferimiz sağlanacaktır. Dileyen misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli  Gece Turuna  katılabilirler.

Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) Turu (45 Euro) Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman.

Roma Gece Turu (25 Euro)

Antik Roma Tarzı Yemekli, Eğlenceli  Gece Turu (55 Euro)

3.GÜN     ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Napoli &Pompei turuna katılabilirler. Tur bitimi otele hareket ediyoruz.

Napoli &Pompei Turu (80 Euro) Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya'nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisine katılıyoruz.

4.GÜN  ROMA - FLORANSA

Dileyen misafirlerimiz güzergâh üzerinde düzenlenecek olan Orvieto turuna katılabilirler. Orvieto’nun görülmesinin ardından Floransa’ya varıyoruz ve panoramik Floransa şehir turuna katılıyoruz.Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize dönüyoruz.

Orvieto Turu ( 25 Euro ) İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto görme imkanı bulacaksınız.

5.GÜN   FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Pisa, Siena ve San Gimignano turuna katılabilirler. Tur sonrasında otele dönüyoruz.

Pisa, Siena ve San Gimignano Turu (75 Euro) Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya mirası listesinde bulunan San Gimignano ve Siena şehirleri gezilecektir.

6.GÜN  FLORANSA - VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde Bologna turuna katılabilirsiniz. Turumuz sonrası Venedik’e varışın ardından panoramik şehir turuna katılıyoruz. Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Venedik`in sembolü olan Gondol turuna katılabilirsiniz. Tur sonrası otele hareket ediyoruz.

Bologna Turu (25 Euro) Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Eski Borsa Binası,Avrupanın ilk üniversite binası,Quadrilatero(eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında.

 Venedik Gondol Turu (25 Euro)

7.GÜN   VENEDİK - MİLANO

Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde düzenlenecek olan Verona-Garda gölü turuna katılabilirsiniz.Tur sonrası Milano’ya varış ve panoramik şehir turuna katılıyoruz.Turumuzda Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria ve dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz.

Verona-Garda Gölü Turu (50 Euro) Turumuzda Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Julietin evi, Kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü görülecek yerler arasındadır.

8.GÜN  MİLANO - BERGAMO - İSTANBUL 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak Bergamo havalimanına transfer. Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 706 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.05’ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17.45’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

İstanbul Roma, Bergamo, İstanbul gidiş dönüş biletleri,

Havalimanı Vergileri,

Vaporetto Ücreti (15 Euro),

Şehir Vergileri (25 Euro) 7 gece konaklama,

Tüm transferler

Roma, Floransa, Venedik Ve Milano Şehir Turları,

Rehberlik.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize Ücreti (130 Euro),

Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),

Çıkış Harcı (15 TL),

Kişisel Harcamalar,

Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Opsiyonel Turlar