Klasik İspanya Kurban Bayramı Turu

Gidilecek Yer:Barcelona(2) & Valencia(1) & Madrid(2)
Tur Süresi:5 Gece - 6 Gün
Tarihler:11 EYLÜL
Fiyat:649 EURO

1.Gün:  İSTANBUL – BARSELONA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar terminalinde uçuştan 2 saat önce buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’nın PC 467 sayılı tarifeli seferi ile 14.10’da Barselona uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışın ardından yapılacak şehir turunda La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpic Liman, İspanya ve Catalunya Meydanı, La Ramblas Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transferimiz sağlanıyor.

2.GÜN BARCELONA (Girona Figueras & Dali Müzesi Turu)

Dileyen misafirlerimiz Girona-Figueras turuna katılabilirler. Dileyen misafirler akşam Flâmenko Gecesi turuna katılabilirler.

Girona-Figueras Turu ( 65 Euro) Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri. Müslüman, Hıristiyan ve Musevi mirasının iç içe geçtiği en güzel örneklerinden biri olan bu şehrin balıksırtı sokaklarında gezerken tarih içinde bir seyahate çıkacak, Eiffel Köprüsü'nden geçerken nehir kıyısındaki rengârenk evlerle büyülenecek, parfüm filminin çekildiği sahnelerle bütünleşecek ve şehrin muhteşem tarihi dokusunu soluyacaksınız. Bir sonraki durağımız Fransa sınırına çok yakın, küçük ve şirin bir kasaba olan Figueras. Dali’nin henüz hayatta iken açtığı sürrealizmi ve ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzede tarifsiz bir deneyim yaşayacaksınız. 

Flâmenko Gecesi  ( 55 Euro ) İspanyol kültürünü dünyaya tanıtan iki gelenekten biri Boğa Güreşleri diğeri ise Flamenko Halk oyunlarıdır. Akşam, otelden hareket ederek şehrin en tanınmış ve en iyi performansının sahnelendiği lokallerinden birinde yemeksiz olarak Flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. Renk cümbüşünün ritmik hareketlere dönüştüğü dansları izlerken, geleneksel İspanyol içkisi olan Sangria şarabını yudumlama keyfini yaşayacaksınız.


3.Gün: BARSELONA – VALENCIA

Sabah kahvaltısının ardından Valencia’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğumuzdan sonra Valencia şehir turu yapılacaktır. Tarihi Serrano kapısı, Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15.yy’da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, Mercado pazar alanı,  portakallarıyla ünlü bu şehrin modern yüzü ise Calatrava nın eserleri olacak.

4.Gün: VALENCIA – MADRID

Sabah kahvaltısının ardından Madrid’e hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak Madrid şehir turunda; Puerto del Sol, Plaza Mayor, Gran Via,Kibele Meydanı ve çeşmesi, Neptün Meydanı , Prado müzesi, Plaza de Espagna, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala görülecek yerler arasındadır.

5.Gün: MADRID (Toledo)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz Toledo Turu’na katılabilirler.

Toledo Turu ( 65 Euro) Avrupa’nın en eski ve en güzel yerleşim birimlerinden olan Toledo’ya varış ile başlıyor. Tajo nehri nin çevrelediği bu tarihi şehir halen İspanya nın tinsel başkenti görevini sürdürmektedir.Toledo nun dar sokaklarında gezerken yolumuz El Greco nunda eserlerini görebileceğimiz katedralden geçiyor… ardıbdan Musevi ve arap mahalleleri derken Marzipanlar ile damağımız şenlendirip, geleneksel Toledo maden işçiliği ile yapılmış hediyelik eşya dükkânında alışveriş imkânı.

6.Gün: MADRID – ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Madrid Havalimanı’na transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 538 sayılı tarifeli seferi ile 14.15’de İstanbul uçuşu.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Pegasus HY tarifeli Seferi ile İstanbul {Sabiha Gökçen Havalimanı}-Barselona / Madrid- İstanbul {Sabiha Gökçen Havalimanı} dış hatlar, gidiş/dönüş uçak bileti

Havalimanı vergileri ve yer hizmetleri

Barselona Havaalanı-Otel / Otel-Madrid Havaalanı gidiş/dönüş transferi

Şehirlerarası Transferler

Belirtilen kategori otellerde 5 gece oda/continental kahvaltı konaklama

Barselona, Madrid ve Valencia Panoramik şehir turu

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Otele ödenen şehir konaklama vergileri 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti ve Hizmet Bedeli

Kişisel Harcamalar

Yurtdışı çıkış fonu bedeli

Ekstra turlar

Seyahat sağlık sigortası

Öğle ve akşam yemekleri ile içecekler

Tüm Müze ve Ören yeri girişleri