İtalya, Slovenya Yaz Turu

Gidilecek Yer:Ljubljana (1) & Venedik (1) & Floransa (2) & Roma (2) & Napoli (1)
Tur Süresi:7 Gece - 8 Gün
Tarihler:1,15 AGUSTOS
Fiyat:499 EURO

1.Gün  İSTANBUL – LJUBLJANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 13:00’da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1063 sayılı tarifeli seferi ile saat 17.50’te Ljubljana'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.10’de varıyoruz ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panaromik şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan ve St.Nicholas Katedrali bulunmaktadır.

2.Gün  LJUBLJANA-VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergahımız üzerinde Bled Gölü turuna katılabilirler. Tur sonrası Venedik’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz.Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turuna katılabilirsiniz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

Bled Gölü Turu (40 Euro) Bohinj buzulunun etkisi ile oluşan Bled Gölü, 2km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını göl kenarındaki kuğularını fotoğraflamaya doyamayacaksınız. Göl çevresinde yürüyüş yaparak veya bisiklet kiralayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Venedik Gondol turu (25 Euro)

3.Gün VENEDİK-FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde düzenlenecek olan Bologna turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Floransa’ya varışımızı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize dönüyoruz.

Bologna Turu (25 Euro) Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (BüyükMeydan), Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eskipazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır.

4.Gün FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Pisa, Siena ve San Gimignano turuna katılabilirler. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz.

Pisa, Siena ve San Gimignano Turu (80 Euro) Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya mirası listesinde bulunan San Gimignano ve Siena şehirleri gezilecektir.

5.Gün FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma'ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde düzenlenecek olan Orvieto turuna katılma imkanı bulabilirsiniz. Orvieto’nun görülmesinin ardından Roma’ya varış. Turumuzda, Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır.

Orvieto Turu (25 Euro) İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli yere dinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto'u görüyoruz.

6.Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler.Tur sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli GeceTuruna katılabilirler.

Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) Turu (45 Euro) Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman bulabilirsiniz.

Roma Gece Turu (25 Euro)

Antik Roma Tarzı Yemekli, Eğlenceli Gece Turu (55 Euro)   

7.Gün ROMA-NAPOLİ

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket ediyoruz. Varışı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Yeni Kale, San Carlo Tiyatrosu, Umberto 1 Galerisi, Toledo caddesi, İspanyol Mahallesi, Kraliyet Sarayı, Liman Bölgesi vardır. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Pompei & Sorrento turuna katılabilirler.

Pompei & Sorrento Turu (80 Euro) Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden buyana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Pompei ziyaretinin ardından muazzam güzellikteki falezlerden geçerek Amalfi sahilinin gözde sahil kenti Sorrento’yu ziyaret ediyoruz.

8.Gün NAPOLİ - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak havalimanına ulaşıyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1880 sayılı tarifeli seferi  ile saat 11.35’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.45’de İstanbul'a varışımız gerçekleşiyor.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST)-Ljubljana(LJU) /Napoli(NAP)-Istanbul(IST)arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

3 ve 4 otellerde 7gece kahvaltı dâhil konaklamalar

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Tüm şehirler arası transferler

Panoramik Ljubljana, Venedik,Floransa,Roma ve Napoli şehir turları

Şehir vergileri (25 Euro)

Vaporetto ücreti (15 Euro)

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize Ücreti (130 Euro)

Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

Her Türlü Otel Ekstraları Ve Kişisel Harcamalar

Opsiyonel Turlar

Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri