İskandinavya Turu

Gidilecek Yer:Kopenhag (2) & Malmö & Goteburg (1) & Oslo (2) & Karlstad & Stockholm (2)
Tur Süresi:7 Gece - 8 Gün
Tarihler:6 Kasım,4 Aralık
Fiyat:549 EURO

1.Gün  İSTANBUL-KOPENHAG
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 08:45’de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 831 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:20’de Kopenhag’a uçuş. Yerel saat ile 13:50’da varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Kopenhag şehir turu. Turumuzda, Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı görülecek yerler arasındadır.

2.Gün  KOPENHAG 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Danimarka Şatoları ve Rivierası turuna katılabilirler.

Danimarka Şatoları ve Rivierası Turu ( 65 Euro ) Kronborg Hamlet Kalesi ve Frederiksborg Kraliyet Yazlık Evi turumuzda görülecek yerler arasındadır.

3.Gün  KOPENHAG-MALMÖ-GOTEBURG
Sabah kahvaltısının ardından Malmö ve Goteburg’a hareket. İsveç’in üçüncü büyük şehri  Malmö’ye varışımızın ardından, Malmö  kalesi, Turning Törso binası, Liman bölgesi gördükten sonra şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Daha sonra bir mühendislik harikası, dünyanın ikinci büyük köprüsü olan Oresund’dan (8500 mt) geçiyoruz ve Goteburg’a varışımızın ardından panoromik şehir turu. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Goteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır.

4.Gün  GOTEBURG-OSLO  
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Oslo’ya hareket. Varışımızın ardından panoromik Oslo şehir turu. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Park, Residance Müzesi ve Frogner Parkı görülecek yerler arasındadır.

5.Gün  OSLO   
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  Flam Fyord turuna katılabilirler. 

Flam Fyord Turu ( 165 Euro ) Tam gün sürecek bu turumuzda ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük Fyordunu görüyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. Olağan üstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız otobüs yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalma ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek Flam’a varıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından iki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük fyord köyleri sizleri manzarasıyla büyüleyecek.  Gudvangen’e varışımızın ardından Oslo’ya dönüyoruz. Dönüş yolu üzerinde Aurland vadisi üzerinden, panoramik noktada durup fotoğraf molası veriyoruz.

6.Gün  OSLO-KARLSTAD-STOCKHOLM 
Sabah kahvaltısı sonrası Stokholm’e hareket. Yol üzerinde Karlstad’da mola veriyoruz. Stokholm’e varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır.

7.Gün  STOCKHOLM  
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Viking Vasa turuna katılabilirler.

Viking Vasa Turu ( 50 Euro ) Turumuzda; 17.y.y.’da yaptırılmış olan ve uzun yıllar deniz dibinde kaldıktan sonra su yüzeyine çıkartılan döneminin tek örneği savaş gemisi Vasa’yı ziyaret ediyoruz

8.Gün  STOCKHOLM-İSTANBUL   
Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 846 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 14:15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.   

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)-Kopenhag(CPH) / Stokholm(ARN)-İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirler arası transferler
Panoramik Kopenhag, Malmö, Göteburg,Oslo, Karlstad ve Stockholm şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Zorunlu sağlık sigortası (15 Euro)  
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar  
Ekstra turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri