Güney Afrika Yaz Turu

Gidilecek Yer:Cape Town (3) & Sun Cıty (2) & Pilanesbegr (1) & Johannesburg (1)
Tur Süresi:8 Gece - 9 Gün
Tarihler:14 AGUSTOS
Fiyat:1649 EURO

1.Gün  : İstanbul  - Cape Town

Atatürk Havaliman Dış Hatlar Terminali'nde 13 Ağustos 2016 Cumartesi akşamı saat 22:00’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayollarinin TK 40 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayili uçusu ile saat 01:10’ da Istanbul Cape Town uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 13:10’da Cape Town’a varıyoruz. . Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. 

2.Gün  Cape Town

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz düzenlenecek Masa Dağı ve Stellenbosh Şarap Çiftliği Turu'muza katılabilirler.

Masa Dağı & Stellenbosh Şarap Çiftliği Gezisi  (125 €uro) 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şaraplari, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; karada dünyanın en hızlı hayvanı olan çitalari görüyoruz ve Eagle Encounter’da Güney Afrikanın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restaurant’ta alınacak öğle yemeği. Sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz.Sonrasında otelimize dönüyoruz.

3.Gün  Cape Town

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz düzenleyeceğimiz Ümit Burnu Gezi'mize katılabilirler.

Ümit Burnu (125 Euro) Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz.

4.Gün : Cape Town – Johannesburg - Sun City

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile  2 saatlik bir iç hat uçuşunun ardından Johannesburg havalimanına varıyoruz ardından Sun City’e doğru iki buçuk saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuk sırasında opsiyonel Lesedi Kültür Köyü turuna katılabilirsiniz. Turumuzun ardından Sun City’ye devam ediyoruz. Geceleme Sun City’deki otelimizde.

Lesedi Kültür Köyü Turu Lesedi ( 85 Euro ) Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ederek Sun City’e varıyoruz ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kayip Şehir) binlerce turisti çeker.

5.Gün Sun City

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından palmiye ağaçları, suni gölleri, suni denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lux oteller, golf şampiyonası merkezi, ve Afrika’nın incisi olarak bilinen Sun City”de serbest zaman. Sun City, inanılması çok güç şartlar altında Kıt’a Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bir kumar ve eğlence merkezidir. Gun boyunca bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli  ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz

6.Gün Sun City - Pilanesberg

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Pilanesberg’deki otelimize hareket ve yerleşmemizin ardından Pilanesberg National Park’ta  safari araçları ile yapılacak olan extra safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız;  safarinin ardından otelimizde dönüyoruz ve serbest zaman.  Aksam yemegi acik bufe olarak otelimizde alinacaktir.

Pilanesberg Safari (100 Euro)

7. Gün Pilanesberg - Johannesburg

Sabah kahvaltısının ardından Johannesburg’a transfer oluyoruz. Varışın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Varışa istinaden yapılacak şehir turunda şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Melrose Arch, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır Ardından otelimize transfer oluyoruz. Turun ardından opsiyonel Aslan Parkı turuna katılabilirsiniz.

Aslan Parkı Turu  ( 80 Euro ) Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, bebek aslanlar ile yürüyüş yapma, biberon ile doyurma, kendi ortamlarında oyunlarını görme, zürafa besleme imkanı bulacağımız gibi çita, devekuşu ve vahşi köpek gibi daha birçok hayvanı görme imkanını da yakalayacağız.

8.Gün  Johannesburg - İstanbul 

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest zaman bulabilirsiniz. Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Johannesburg havalimanına transfer oluyoruz. THY’ nın TK 41 sayılı seferiyle 17:40’ ta İstanbul’ a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

9.Gün  İstanbul 

Yerel saat ile 04:15’de Ataürk Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk  Havayolları Tarifeli Seferi İle Istanbul - Cape Town  Gidiş Ve  Johannesburg  – Istanbul  Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri Ve Bu Bilete Ait Vergiler

Johannesberg - Cape Town  İç Hat Uçuş Biletleri Ve Bu Bilete Ait Vergiler

Programda Belirtilen Şehirlerde 4* Otellerde Oda-Kahvaltı Konaklamalar,

Sabah Kahvaltıları,

Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler,

Programda Belirtilen Tüm Panoramik Şehir Turları,

Türkçe Rehberlik Hizmeti 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Yurtdışı Çıkış Fonu ( 15 TL )

Öğle Yemekleri,

Akşam Yemekleri,

Seyahat Sigortası ( 15 Euro)

Kişisel Harcamalar