Butik Avrupa

Gidilecek Yer:Cenevre & Lyon & Marsilya & Nice & Monte Carlo & Cenova & Portofino & Milano & Como & Zürih
Tur Süresi:7 Gece - 8 Gün ( Sömestre )
Tarihler:23 - 30 Ocak 2017
Fiyat:1090 Euro

1.GÜN : İSTANBUL – CENEVRE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 10.00’de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1921 sefer sayılı uçağı ile saat 12:45 ’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 14:00 ’te Cenevre’ye varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Cenevre şehir turu. Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülerek tur sonrası otelimize hareket ediyoruz.  Yolculuk sonrası otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN : LYON – AVİGNON 

Sabah kahvaltısının ardından Lyon’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz da görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası Aix-en-Provence bölgesine hareket ediyoruz.  Turumuz Avignon turu ile sürüyor. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla tanınan  Rhone nehri kıyısındaki Avignon kenti bir dönem Papalık merkezi olduğu için ortaçağdan kalma surları, Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsüyle ilginç bir tarihi doku oluşturuyor. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN : MARSİLYA – CANNES – MONTE CARLO- NİCE 

Sabah kahvaltısının ardından suları, çeşmeleri ve mis gibi kokan lavanta tarlalarıyla ünlü Aix en Provence kentine hareket ediyoruz. Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biri olan bu şirin kent aynı zamanda şık butikleri ve şirin sokak kahveleriyle de turistleri cezbediyor. Panoromik Tur sonrası Marsilya’ya hareket. Marsilya şehir turu. Turumuzda ; 19.yy’den kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman bulunmaktadır. Limanda vereceğimiz kahve molası sonrası yolculuğumuz Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi Cannes. Panoromik çehir turu sonrası Nice’e hareket ve şehir turu. Turumuz ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais ile başlıyor, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı ile sona eriyor. Akşam yapacağımız Monte Carlo turunuda şehre ışıl ışıl ve renkler içerisinde geziyoruz. Serbest zaman sonrası Nice’e dönüş. Konaklama ve geceleme otelimizde.

4.GÜN : NİCE – PORTOFİNO – CENOVA

Sabah kahvaltısı sonrası Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra Şarkılara ilham kaynağı olan ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan Portofino’ya hareket.  Kasaba sizleri büyüleyecek. Cenova’ya hareket. Turumuzun ardından otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.GÜN : CENOVA –  MİLANO 

Sabah kahvaltısının ardından Cenova şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası,Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Milano ’ya hareket. Milano şehir turu. Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından alış veriş için serbest zaman. Otele transfer ve geceleme otelimizde.

6.GÜN : COMO – LUGANO – ZÜRİH 

Sabah kahvaltısının ardından Como’ya hareket ve panoramik şehir turu. Como Gölü , dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como’da fotograf ve alışveriş molası sonras,  Lugano ve LihtenştaynÜlkesi gezileri.  Lugano turumuzda Dünya jet sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu, İsviçrenin Ticino kantonunda göl kenarında yer alan şık finans kenti Lugano ve Lugano gölü  görülecek yerler arasındadır. İsviçre ile Avusturya arasındaki Lihtenştayn’ın yarısını Ren vadisi diğer yarısını da Alp dağları kaplamaktadır. Lihtenştayn, size yeşilin her tonunu sunacak, doğal güzelliklere doyacağınız şirinlikte bir ülke. Tur sonrası Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varış. Geceleme otelimizde.

7.GÜN : ZÜRİH 

Sabah  kahvaltısının ardından panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü,  Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi ,eski lonca evleri,eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrsasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Avrupa’nın 3. Büyük gölü olarak bilinen Ren Nehri’nin de bağlandığı Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın kesiştiği ve bu ülkelere ait adaların olduğu Konstanz Gölü & St. Gallen & Alp Köyü turunu yapıyoruz. Tur sonrası otelinize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.GÜN : ZÜRİH – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.  Dönüş yolculuğu için Rehberinizin bildireceği saatte Zürih havaalanına  transfer. Türk Havayolları’nın TK 1908 seferi ile saat 11.15’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16:10’ta İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1.090 Euro
Single Oda Farkı : 300 Euro
Konya - İstanbul , İstanbul - Konya Bağlantı Uçuşu : 90 Euro 

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER


 - Türk Havayolları ile İstanbul(IST) – Cenevre(GVA) / Zürih(ZRH) – İstanbul(IST) parkurunda uçak bileti,
 - Havalimanı vergileri,
 - 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar, 
 - Alan/otel/alan transferleri,
 - Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri, 
 - Programda belirtilen tüm şehir (Cenevre, Lyon, Marsilya , Cenova, Milano, Como ve Zürih şehir turları
 - Extra tur Paketleri; Toplam 340 €
(Marsilya (50 €) + Cannes & Nice & Monaco & Monte Carlo (75 €) + Milano (50 €) + Portofino (40 € ) + Lugano Gölü ve Lichtenstein (75 €), Konstanz Gölü & St. Gallen & Alp Köyü (50 €)
 - Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 - Otel vergileri,  Turist Şehir vergileri.
 - Zorunlu sigorta ücreti  

GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 - Vize ücreti ve servis bedeli ( 125 Euro ), 
 - Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 - Yurt dışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL ) 
 - Müze ve ören yerleri giri
# OTELLERİMİZ #
1 Gece "Cenevre" (Movenpick Geneva – Deluxe rooms Vb.) 4*
1 Gece "Avignon" (Novotel Avignon Nord Vb.) 4*
1 Gece "Nice" (Park Inn Nice by Radisson Vb.) 4* 
1 Gece "Genova" (Mercure Genova San Biagio Vb.) 4*
1 Gece "Milano" (Star Hotel tourist Vb.) 4*
2 Gece "Zürih" (Dorint Airport – Hotel Zurich Vb.) 4*

UÇUŞ DETAY : 

GİDİŞ                     : TK 1921 İSTANBUL – CENEVRE /// 12:45
DÖNÜŞ                  : TK 1908 ZÜRİH  –  İSTANBUL      /// 11:15