Benelüks, Paris Turu

Gidilecek Yer:Paris (3) & Brüksel (1) & Amsterdam (2) & Lüksemburg (1)
Tur Süresi:7 Gece - 8 Gün
Tarihler:7,14,21,28 AGUSTOS-4,18 EYLUL-2,23 EKİM
Fiyat:549 EURO

1. Gün ISTANBUL – LÜKSEMBURG – PARİS
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde saat 05:30’de hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1353 sefer sayılı uçuşu ile 08:50’de Lüksemburg’a uçuş. Yerel saat ile 11.15’da varış ve Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Paris’e hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile Schengen & Reims turuna katılabilirler. Tur bitimi Parise hareket. Varışımızın ardından otele yerleşme. Dilleyen misafirlerimiz ile rehber eşliğinde (yürüyerek/toplu taşıma ile) düzenlenecek olan Romantik Paris turuna  katılabilirler. Tur bitimi otele transfer .

Schengen & Reims (50 Euro)  Turumuzda; Luxemburg’da imzalanmış dünyaca ünlü anlaşmaya da adını veren kasabası Schengeni panoramik olarak görebilir, Fransız kralların taç taktıkları yer olarak Fransa tarihinde önemli bir rol oynayan Reims kentini gezebilir, özel köpüklü şampanyaların tadına bakabilirsiniz.

Romantik Paris Turu Yemeksiz (35 Euro) / Yemekli (65 Euro)  Filmlere, resimlere, şarkılara, şiirlere konu olmuş aşkın kenti Paris’i gece panoramik olarak görebilecek Eyfel kulesindeki kısa ışık gösterisini izleyecek, tüm dünyanın en tanınmış caddesi Champs Elysees’de dolaşma imkanı bulacaksınız.

2. Gün  PARİS
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Paris şehir turu. Tur bitimi dileyen misafirlerimiz  Paris ikonları ve Seine Nehri turumuza katılabilirler.  Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirler Lido Show turuna katılabilirler.

Paris ikonları ve Seine Nehri Turu (80 Euro) Turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eyfel Kulesine çıkıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine Nehri Gezisi’ ne çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında; Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmakta. Nehir gezisi sonrası şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesine fünikülerle çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından, vergisiz parfüm, saat ve hediyelik eşyaları alabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz. Benlüx Mağazasından sonra, St Michel bölgesindeki Meryem Ana'ya ithaf edilmiş olan dünyaca ünlü Notre Damme Katedrali'ni panoramik olarak görüyor ve Lüksemburg Bahçelerini görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Lüksemburg Bahçelerini gördükten sonra turumuz sona eriyor.

 Lido Show (125 Euro)  60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izleme fırsatı bulabilecekler


3. Gün  PARİS
Sabah kahvaltısı ve tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  Disneyland (Disneyland Park ve Walt Disney Stüdyoları)  turuna (100 Euro) , Loure ve Versailles turuna (150 Euro) ya da Versailles Bahçeleri turuna katılabilirler.

Disneyland (Disneyland Park ve Walt Disney Stüdyoları) Turu (100 Euro)

Disneyland turumuzda; Paris’e 36 km. uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disney parkı, rüyalar dünyası Disneyland park içerisindeki gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın made treni, Indiana Jones, Robinson’ un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yasayacağız. Disney karakterlerinin geçit töreninin ardından sezona göre kapanış saatlerine uygun olarak Paris’e geri döneceğiz.

Loure ve Versailles Turu (150 Euro) Louvre ve Versailles turu: Louvre Müzesi (Fransızca: le Musée du Louvre). Fransız ihtilâlinden sonra 1793 senesinde, Fransa'da açılan ilk devlet müzesidir .Paris'te bulunan bu müze emsalleri arasında en ünlülerindendir. 2012'de 9.7 milyon kişinin ziyaret ettiği Louvre, dünyada en çok ziyaret edilen sanat müzesidir. Versailles Sarayı: 1661’de  inşaasına başlanılan tipik Fransız şatosu olan Versailles günümüzde müze olarak kullanılır.

Versailles Bahçeleri Turu (100 Euro) Versailles şatosunun  mimarı Andre le Notre tarafından yapılmış  muhteşem bahçelerini gezeceğiz.

4. Gün  PARİS –BRUKSEL
Sabah kahvaltısının ardından Brüksel’e hareket dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan Lille,Brugge & Gent turuna katılabilirler. . Tur bitimi Brüksel’ e hareket, varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bruksel şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası, Atomium ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasındadır. Daha sonra otelinize transfer ve yerleşme.

Lille (20 Euro), Brugge & Gent Turu ( 50 Euro) Turumuzda Fransa’nın Belçika sınırındaki en büyük şehri olan Lille’i panoramik olarak görebilir, dantelleri ve goblenleri ile ünlü şirin ortaçağ kenti Brugge‘ü gezebilir, Gent’i görebilirsiniz

5. Gün  BRUKSEL – AMSTERDAM
Sabah kahvaltısının ardından Amsterdam’a hareket.  Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda; Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele hareket ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz  Amsterdam Kanal turuna katılabilirler. Geceleme otelinizde.

Amsterdam Kanal Turu (15 Euro)

6. Gün  AMSTERDAM
Sabah kahvaltısı ardından dileyen konuklarımızla  Mega Hollanda turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer

Mega Hollanda Turu   (85 Euro) Marken & Volendam ve Yel Değirmeni, ziyaret edilecek olup sonrasında Hollanda’nın gözde şehirleri Rotterdam, Gouda, Delft, Den Hague panoramik olarak görülecektir.

7. Gün  AMSTERDAM – LUXEMBURG
Sabah kahvaltısı ardından Luxemburg’ a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan Köln & Cochem -Mosel Vadisi  & Outlet  turuna katılabilirler. Tur bitimi Luxemburg’a hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Köln & Cochem -Mosel Vadisi (50 Euro ) & Outlet (25 Euro) Turu Gotik Katedrali, alışveriş caddeleri ve Rhein Nehri Köln’de görülecek yerler arasında. Köln’ün ardından ise arzu eden misafirlerimiz alışveriş imkanı bulabilecekleri Outlet turuna katılabilirler. Ardından turumuza muhteşem güzellikteki manzarası, şatoları ve şarapları ile ünlü Mosel Nehri kıyısındaki Cochem’ le devam ediyoruz.

8. Gün   LUXEMBURG
Sabah kahvaltısı ardından Luxemburg şehir turu ve serbest zaman. Ardından uçak saatine bağlı olarak Havalimanına transfer ve Türk Havayollarının TK 1354 sefer sayılı uçağı ile 12:15’ de İstanbul’a uçuş ve 16.30’de Atatürk Havalimanına varış. İç hat bağlantısı alan misafirlerimiz uçuşlarına müsait olan saatlerde devam edeceklerdir. Turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Havalimanı vergileri 
Türk Havayolları ile İstanbul-Lüksemburg / Lüksemburg -İstanbul parkurunda uçak bileti 
Seçilecek kategori otellerde oda kahvaltı konaklamalar  
Alan/otel/alan transferleri 
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri 
Amsterdam, Brüksel, Paris, Lüksemburg’da panoramik şehir turları 
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel vergileri 
Turist Şehir vergileri

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize Ücreti, Servis Bedeli ( 130 EURO )

Zorunlu Sigorta Ücreti (15EURO)

Her Türlü Kişisel Harcamalar Ve Otel Ekstraları

Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

Müze Ve Ören Yerleri Girişleri

Rehber Ve Şoför Tipleri (İsteğe Bağlı)