Baştanbaşa Balkanlar Turu

Gidilecek Yer:Belgrad & Üsküp (1) & Kalkandelen & Ohrid (2) & Tiran & Budva (1) & St Stefan & Kotor & Trebinje (1) & Mostar & Poçitel & Saraybosna (1) & Belgrad (1)
Tur Süresi:7 Gece - 8 Gün
Tarihler:7,14,21,28 AGUSTOS-18,25 EYLUL-2,9,16,23 EKİM
Fiyat:499 EURO

1. Gün İSTANBUL – BELGRAD – NİŞ - ÜSKÜP
Baştanbaşa Balkanlar Turu ile harika bir zamana tanıklık edebilirsiniz. Tarihin derin izlerini bulabileceğiniz bu turda mükemmel bir uyum sağlayacak ve harika zaman geçireceksiniz. Program İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde THY kontuarında saat 14:30'da buluşma ile başlıyor. İşlemlerin ardından Air Serbia JU 553 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:30'da Belgrad'a hareket. Uçak içi ikramlar ücretsiz olacaktır. Burada ki işlemlerin ardından Sırbistan'ın en büyük 3. Kenti olan Niş'e hareket ediyoruz ve tura başlıyoruz. Niş Kalesi, Meydan Camii, Kelle Kule ve şehirdeki diğer Osmanlı eserleri görülebilecek alanlar arasında. Akşam yemeği sonrasında ise Üsküp’e hareket edilecek.

2. Gün ÜSKÜP - KALKANDELEN - OHRİD (178 km)
Kahvaltı sonrasında şehir turu başlıyor. Tarihin derin izlerini taşıyan Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi sırasıyla görülecek yerlerden. Turun bitimi ile birlikte Kalkandelen köyüne hareket edilecek. Burada Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında ise Ohrid şehrine hareket ve varış.

3. Gün  OHRİD – (ST. NAUM - RESNE - MANASTIR ) (190 km)
Kahvaltı sonrasında Ohrid turu başlıyor. Tur sırasında Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Keraklea Lynketis, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek. Tur sonrasında dileyen misafirler serbest zaman veya ekstra olarak düzenlenecek manastır turuna 35 Euro karşılığında katılabilir. St. Naum'a varışın ardından St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Resne'li Niyazi'nin sarayını ziyaret ediyoruz. Geceleme ve konaklama otelimizde gerçekleşiyor.

4. Gün  OHRİD - TİRAN - BUDVA (415 Km)
Kahvaltı sonrasında Arnavutluk başkenti Tiran’a varıyoruz ve tur başlıyor. Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı,  Janna Nehri ilk görülecek yerler. Sonrasında ise Karadağ'a geçiyoruz. Konaklama burada olacak.

5. Gün BUDVA - ST. STEFAN - KOTOR - TREBINJE (87km)
Kahvaltının ardından ilk durak Budva olacak. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ' da son durağımız Kotor olacak. Burada Stari Grad'da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje'deki otelimize transfer. Arzu edenler akşam düzenlenecek Dubrovnik turuna 45 Euro karşılığında katılabilir. Burada şehir meydanının yanı sıra Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.

6. Gün  TREBİNJE - MOSTAR  - POÇİTEL – BLAGAJ - SARAYBOSNA (278 km)
Sabah kahvaltısıyla birlikte Mostar'a hareket. İlk durak Osmanlı köyü olarak bilinen Poçitel olacak. Bu otantik köy gezisinin ardından Mostar'a varış. 1557 yılında Mimar Hayreddin tarafından yapılan bu köprü, 1992 yılında savaş sırasında tahrip edildi. Unesco kültür listesinde yen alan bu köprüden sonra Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar’ın ardından Saraybosna ziyareti başlayacak. Tur esnasında Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, görülebilecek yerler arasında bulunuyor.

7. Gün SARAYBOSNA - BELGRAD (320 km)
Sabah kahvaltısının ardından opsiyonel düzenlenen Savaş tüneli ve müzesi turuna 10 Euro karşılığında katılabilirsiniz. Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz yine gün içerisinde düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna 10 Euro karşılığında katılabilirler.

8. Gün BELGRAD - İSTANBUL
Kahvaltının ardından Belgrad Hava Limanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Air Serbia JU 552 sefer sayılı uçağı ile saat 12:20'de İstanbul'a hareket. Yolculuğumuzun ardından 14:55'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
Sırbistan'ın Milli Havayolu Olan Air Serbia Havayolları Ile İstanbul –Belgrad –İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti, Programdaki Şehir Turları, konaklamalar, 7 sabah kahvaltısı, 6 akşam yemeği, rehberlik, havalimanı vergisi

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
Seyahat Sağlık Sigortası 15 Euro, Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 Tl, Ekstra Turlar, Kişisel Harcamalar,Öğlen Yemekleri