Almanya, Polonya Turu

Gidilecek Yer:Berlın, Poznan (1) & Varşova (1) & Krakow (2) & Wroclaw (1) & Dresden, Berlin (2)
Tur Süresi:7 gece 8 gün
Tarihler:4,11 Kasım,2,9 Aralık ,27 Ocak,24 Şubat,3,17,24 Mart
Fiyat:349 euro
1.Gün İSTANBUL – BERLİN - POZNAN
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşarak uçuşumuz için son hazırlıklarımızı yapıyoruz. Pegasus Hava Yolları PC 839 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.10’da Berlin’e uçuyor ve varışımızın ardından Poznan’da otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün POZNAN – VARŞOVA
Bugün şehir turu ile güne başlıyoruz. Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”u, Market Meydanı’nı, Rönesans’ın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binasını, ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St. Maria Magdelana Collegiate Kilisesini ve Özgürlük meydanını göreceğimiz yerler arasındadır. Dilerseniz Lodz turuna (40 Euro) da katılabilirsiniz. ehir Merkezi (Stare Rynek), Piotrkowska (Avrupanın En Büyük) Caddesi, Polonya’nın en büyük alışveriş merkezi Manufaktura ve Lodz üniversitesi görülecek yerler arasındadır.

3.Gün VARŞOVA - KRAKOW
Varşova panoramik şehir turu ile güne başlıyoruz. Panoramik olarak Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Madam Curie’nin evini göreceğimiz yerler arasındadır. Czestochowa turuna (50 Eur) katılabilirler. Polonyanın açık hava müzesi olarak bilinen Czestochowa, Siyah Madonna tablosu, Bakire Meryem tapınağının evi olan Jasna Gora’nın Pauline manastırını bulunduran, dünyaca ünlü bir şehirdir. Ardından Krakow’a hareket ediyoruz.

4.Gün KRAKOW
Krakow şehir turumuz ile güzel bir gün başlıyor. Papa II.Jean Paul’un başpiskopası iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda  Ortaçağ  Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Kalesi’ni ve Papa II.Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır. Şehir turu sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Wieclzka Tuz Madeni turuna katılabilirler (50 Euro). 13. Yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykeller yapılan Wieliczka Tuz Madeni, sanatsal çalışmalar ile yer altı şehrine dönüşmüş ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de bulunmaktadır.  Akşam ise dilerseniz Leh gecesi turuna (45 Euro) çıkabilirsiniz.

5.Gün KRAKOW – WROCLAW
Wroclaw’a doğru yola çıkarak yeni bir güne başlıyoruz. Auschwitz Nazi Kampı turunda (55 Euro) kendimizi buluyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz –Birkenau Nazi kampını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Wroclaw’a varış ve Wroclaw şehir turu. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı,  13.yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası’nı göreceğiz. Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Son durağımız ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve 20.yüzyıl betonarme mimarisi için referans kabul edilen Hala Ludowa’ı görüyoruz.

6.Gün WROCLAW – BERLIN
Berlin’e hareket ediyoruz ve yeni gün içerisinde göreceğimiz yerler arasında; Semper Opera Binası, Tiyatro Meydanı, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi bulunmaktadır. Dresden turu (40 Euro)

7.Gün BERLIN
Berlin şehir turu ile yeni gün başlıyor. Berlin şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Alexanderplatz, Fernsehturm (TV Kulesi), Rotes Rathaus (Berlin Belediye binası), Nikolai Meydanı, Berlin Katedrali, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, iki ünlü katedrali ile Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt, Berlin duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm bulvarı bulunmaktadır. Ayrıca dilerseniz Potsdam turuna katılabilirsiniz (40 Euro). UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Potsdam'da görülecek yerler: Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Ende, Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter ve Paul Kilisesi görülecek yerler arasındadır.

8.Gün  BERLIN - İSTANBUL
Turumuzun son gününde Pegasus Hava Yolları’nın PC 840 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz ve varışımızın ile turumuzu sonlandırıyoruz. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW) – Berlin(SXF) – İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

Şehir konaklama vergileri

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Tüm şehirler arası transferler

Panoramik Poznan, Varşova, Krakow, Wroclaw, Berlin şehir turları

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti (130 Euro)

Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Opsiyonel turlar